Trekkingi męskie

Trekkingi męskie

Masz do wyboru: 70 prod.

OBUWIE TREKKINGOWE
Obuwie Trekkingowe to specjalistyczny rodzaj obuwia przeznaczony dla osób lubiących sport i aktywność fizyczną. Dobrze sprawdza się w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych, czasem nawet egozotycznych. Doskonale nadaję się na piesze wędrówki, czy szlaki znajdujące się zarówno w Twojej okolicy jak i odległych trasach tury...

OBUWIE TREKKINGOWE
Obuwie Trekkingowe to specjalistyczny rodzaj obuwia przeznaczony dla osób lubiących sport i aktywność fizyczną. Dobrze sprawdza się w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych, czasem nawet egozotycznych. Doskonale nadaję się na piesze wędrówki, czy szlaki znajdujące się zarówno w Twojej okolicy jak i odległych trasach turystycznych. Samo określenie „trekking" znaczy tyle co długa wyprawa, bardzo często wspomagana za pomocą specjalnych kijków trekkingowych. Przy czym nie należy mylić jego z nordic walking, który zbliżony jest do narciarstwa biegowego i charakteryzuje się właściwym stylem chodu. Zaletą trekkingu jego jest to, że można go uprawiać przez cały rok i w każdym miejscu. Dzięki temu sportowi możemy cieszyć się pięknem przyrody i podziwiać ją od środka, poszerzając swoją wiedzę geograficzną i dodatkowo poprzez obecność na powietrzu, wpływa pozytywnie na nasz organizm.
Nasze obuwie trekkingowe produkowane jest ze skór naturalnych licowych bądź nubukowych. W niektórych modelach użyliśmy dodatkowo tworzywa wysokogatunkowego, znajdującego się wokół dolnej części cholewki, chroniącego przez silniejszymi uderzeniami czy zadarciami obuwia. Obuwie posiada specjalny system membran paroprzepuszczalnych SYMPATEX, które zapewniają utrzymanie odpowiedniego klimatu wewnątrz buta, jak również powodują wydalanie pary wodnej z wnętrza obuwia zapewniając jego wodoodporność. Wyściółka użyta do produkcji trekkingów to specjalna wkładka profilowana, zwiększjąca komfort użytkowania, który w przypadku tego typu obuwia jest to bardzo istotny. Podeszwy to tak zwany „TR" - kauczuk termoplastyczny, materiał odporny na poślizg. Dodatkowo termokuczukowa podeszwa charakteruzuje się niską ścieralnością i wysoką wytrzymałością na rozciąganie, co w rezultacie zapewnia z jednej strony dobrą przyczepność do podłoża, z drugiej niezrównaną trwałość i wytrzymałość.
Nasze buty trekkingowe jest dobrze dopasowane do stopy, elastyczne i niezwykle bezpieczne. Zostało tak skonstruowane, aby nie ograniczało ruchów podczas chodzenia. Odpowiednia grubość podeszwy i głęboki bieżnik przyczyniają się do utrzymania właściwej równowagi całego ciała. Nasze rozwiązania technologiczne pozwalają na swobodny dopływ powietrza do wnętrza buta oraz utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu, co w rezultacie blokuje organizm przed nadmiernym wytwarzaniem potu. Wszystkie dostępne modele zostały zainspirowane najnowszymi trendami, dzięki czemu każdy mężczyzna coś dla siebie znajdzie. Wygoda i komfort użytkowania, oraz właściwości estetyczne, tym się charakteryzujemy trekkingi męskie firmy NIK.

Less
Więcej
Zgoda

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.